Rak

U Raka nejvíce platí: když si vás nevšímá a dělá vše možné jen pro to, aby se na vás ani nepodíval, je na lovu. Koho loví? Vás. Většinou je to tak. Rak je příliš citlivý na to, aby dal hned své city všanc, proto ten podivný přístup. Je dobrý posluchač, citlivý přítel a je rád oblíbený. Také je přitažlivý, ať je vysoký a elegantní nebo spíše zakulacený, vždy na vás zapůsobí svým kouzlem.
Rak touží po vřelosti, pohlazení, náklonnosti, něze, bezpečí, což hledá i v sexu. Věří v lásku a hluboké city a je velmi snadné jej nechtěně zranit. Nevyhledává sexuální dobrodružství, a přitom je smyslný.
Nemá rád přílišnou změnu, ale jeho nálady se střídají velmi často a někdy i velmi dramaticky. Potřebuje ujišťování, láskyplné rozhovory a objetí; nabádání ke vzchopení se je velmi neúčinné.
Potřebuje a také nabízí fungující vztah a stabilitu, je opatrný, poněkud majetnický, a domácnost má rád dobře zařízenou a finančně zabezpečenou. Také se dokáže skvěle starat, děti i partnera opečovávat a hýčkat, vytvářet teplo rodinného krbu. Má sílu dávat dohromady pošramocené vztahy mezi svými blízkými, zajímá se o příběhy svých známých i cizích lidí.