Grafika, obrázky, vlastní přetvořené fotografie, počítačová grafika

Začalo to fraktály
Fraktálové obrázky vznikají díky matematickým zákonitostem a pevným pravidlům, celkový jejich dojem je pak umocněním této pravidelnosti, repetitivnosti a matematické krásy. Vidíme v nich opakující se vzory, linie, tvary, abstraktní umění i vyjádření okolního světa, přírody i vesmíru.
Některé programy pro tvorbu fraktálů umožňují tímto procesem nechat projít také fotografie, což vede rovněž ke vzniku zajímavých efektů.

Jenže fraktály jsou až příliš dokonalé. Fotografie je také dokonalá, většinou zobrazí přesně to, co vidíme. A když se pustíme do práce s počítačovou grafikou, mohou vzniknout dílka všebarevná, stylizovaná množstvím způsobů. Jistě, mnozí mají digitální fotoaparáty přímo s implementovanou funkcí přetváření obrázků pomocí různých uměleckých filtrů, ale jako zábavnější se pak nabízí možnost použít více kombinací až dodatečně, s vlastní tvůrčí invencí.

Takže pak se dáme do vytváření, přetváření, měnění, vylepšování, hledání toho nejlepšího, co v obrázku chceme vidět. Třeba takto?

Nabídka: Váš obraz - umělecké dílo z vaší fotografie
Reprodukce velikosti A3 (studiový fototisk na strukturovaný papír) a 3 náhledy zpracování elektronicky. Cena za tuto službu a jeden fototisk vybraného náhledu: 336,-- Kč + 30 Kč poštovné. Umělecky zpracovaná reprodukce z vaší fotografie například vašeho mazlíčka (pes, kočka, králík, morče, křeček, pavouk, gekon, chameleon, kůň, cokoli budete chtít) nebo kytičky, auto apod. Z tohoto základu (zašlete elektronicky nebo běžnou poštou) vytvořím 3 náhledy vašeho obrázku v přepracované verzi -- například kresba, olejomalba, textura, zrcadlení, mírná abstrakce apod. Pošlu vám tyto náhledy v nižším rozlišení elektronicky a podle vašeho výběru pak jeden z nich obdržíte jako uměleckou reprodukci -- fototisk na 240g strukturovaný papír-textil ve velikosti cca 30x40 (A3). Na Vás je pak jen své dílo podepsat, zarámovat, zavěsit na zeď.

K objednání zde:
napište prosím na e-mail aaxprojekt ZAVINAC centrum TECKA cz
"aaxprojekt" je název, pak zavináč, pak "centrum", pak tečku a "cz" :-)

Mé obrázky a další informace na fler.cz