Beran

Beran má vysoké cíle, velkou ctižádost, odvahu a plno energie. Je vynalézavý a náruživý, srší energií a nápady. Je dynamický, aktivní a náročný. Přitahuje jej výzva, což se týká i výzvy milostné, ale přílišné otálení nesnáší. S chutí si užívá života a sexu.Většinou se také nesnadno vyrovnává s přílišnou zodpovědností za vztah a s jeho náročností. Ani podřízenost není pro Berana to pravé, rád vede a má hlavní slovo. Je přímý, což může někdy i zraňovat.
Nejlépe se cítí, když je v čele (společnosti i partnerství), sám rozhoduje a může volně nakládat s penězi. Většinou miluje zábavy s přáteli, kteří jeho jedinečnost a vůdčí roli uznávají a občasný obdiv jeho partnerky mu dělá dobře. Horší je, bojují-li spolu o moc, pak následuje sršení a výboje energie.
Je-li vše v pořádku a bez problémů, pak je milostná vášeň silná a sex bouřlivý a plný fantazie. Někdy je obtížné pochopit, jak vlastně může být Beran tolik přitažlivý, a přitom společný život s ním může být tolik obtížný (Někdy projevuje málo citlivosti, nemá potřebu pátrat po duševních pohnutích jiných, je příliš přímý. Domácí práce také nejsou jeho koníčkem.) Vždy záleží na osobnosti obou partnerů, nakolik se dokáží dělit o to, v čem jsou si podobní, bez rivality, a nakolik dokáží nedělat problém z toho, v čem jsou odlišní. To vlastně platí pro všechna znamení zvěrokruhu.